Sık Kullanılanlara ekle Favorilere ekle   |  Ana Sayfa Yap Ana sayfa yap  |  Forum  |  ( SİMDEF )    
* GÜNÜN SÖZÜ *
* YENİ RESİMLER *

DERNEĞİMİZ

SİMDEF

KÜLTÜREL

* SON DAKİKA *
* Gerekli Linkler *
* PİYASALAR *

who's online

Kerim Yıldırım'ın Mezar Yapım Kuranı 12 Mayıs 2013 Pazar Günü Okmeydanı Cemevi'nden okutuldu.

3 Ekim 2012 Tarihinde aramızdan ayrılan Köy Büyüğümüz merhum Kerim Yıldırım,
12 Mayıs 2013 Pazar Günü Saat 15.00'de mezarı başında anıldı. Hasköy Mezarlığı'nda mezar yapımı tamamlanan Kerim Yıldırım'ı anma törenine eşi, çocukları, yakınları ve Bahadun Köy Derneği'nden çok sayıda üye katıldı. Daha sonra Saat 16.00 - 18.00 Arası Okmeydanı Cemevi'nden Mezar Yapım Kuranı okutularak davetlilere yemek verildi. Kerim Yıldırım!a Tanrıdan Rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz.
Sivas imranlı Bahadun Köyü Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği

Sivas İmranlılılar 2.Halk Şöleni Bostancı'da 05 Mayıs 2013 Pazar Günü Yapıldı.

Sivas imranlı Bahadun Köyü Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği'nin üye ve hemşerileri ile katıldığı Sivas İmranlı Dernekler Federasyonu'nun düzenlediği 2. halk şöleninde Bostancı Kültür Merkezi doldu taştı. CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, CHP İstanbul Milletvekili Müslüm Sarı, Ak Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, CHP Maltepe İlçe Başkanı Süleyman Kıpırtı, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak ve çok sayıda belediye başkan yardımcısı, meclis üyesi ve İmranlı'lar katıldılar.

Ali Ekber Yıldırım - Veysel Coşar Aileleri'nin ADAK YEMEĞİ Verildi.

Hemşerilerimiz Ali Ekber Yıldırım - Veysel Coşar Aileleri'nin ADAK YEMEĞİ
5 Mayıs 2013 Pazar günü saat 16:00 da Mustafa Kemal Mahallesi Pir Sultan Abdal Cem Evinde yapılmıştır...Hemşerilerimiz Ali Ekber Yıldırım-Veysel Coşar Ailelerinin ADAK YEMEĞİ'nin kabul olmasını Tanrıdan diler ve Gelen tüm dostlara teşekkür ederiz. Sivas imranlı Bahadun Köyü Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği

RUKİYE KARATAŞ'IN KIRK YEMEĞİ VE KURANI ( 04 Mayıs 2013 Cumartesi Günü )

Köy Büyüğümüz ve Merhum Dursun Karataş'ın eşi Rukiye Karataş'ın 40 Yemeği ve Kuranı 04 Mayıs 2013 Cumartesi Günü Saat 12.00 - 14.00 Arası Sarıgazi Cemevi'nden verilecektir. Rukiye Karataş'a Tanrıdan Rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz.
Sivas imranlı Bahadun Köyü Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği

Hasan Hayri Yıldız'ın Eşi Elmas Yıldız'ın Mezar Kaldırma Kuranı (30.03.2013)

Köy Büyüğümüz Hasan Hayri Yıldız'ın Eşi Elmas Yıldız'ın Mezar Kaldırma Kuranı
30 Mart Cumartesi Günü Saat 14.00'de arıgazi Cemevi'nden okutulacaktır.
Elmas Yıldız'a Tanrıdan Rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz.
Tüm hemşerilerimiz davetlidir
Sivas imranlı Bahadun Köyü Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği

KÖY BÜYÜĞÜMÜZ RUKİYE KARATAŞ HAKKA YÜRÜMÜŞTÜR!..

Köy Büyüğümüz ve Merhum Dursun Karataş'ın eşi Rukiye Karataş vefat etmiştir.
Cenazesi 26 MART 2013 Salı Günü Saat 13.00'de Sarıgazi Cemevi'nden kaldırılacaktır.
Rukiye Yürekli'ye Tanrıdan Rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz.
Sivas imranlı Bahadun Köyü Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği

ERTAN ile NURSEN'in 29 Aralık 2012 Tarihinde yapılacak Düğün Törenine tüm dostlar davetlidir.

Köylümüz Merhum Aydoğan Erdoğan'ın oğlu ERTAN ile NURSEN'in 29 Aralık 2012 Cumartesi Saat 19.00 - 23 .00 Arası İzmir Çiğili Elit Düğün Salonunda yapılacak Düğün Törenine tüm hemşeri,köylülerimiz ve dostlar davetlidir.

Sıvas imranlı Bahadun Köyü Sosyal Dayanışma ve Kültür DerneğiKöy Muhtarımız Orhan Yürekli ve Hemşerimiz Kasım Yeşilyurt'un çocuklarının Düğün Videoları


28 - 29 - 30 Temmuz 2012 Sivas İmranlı Bahadun Köyü Sefa Yürekli'ye Teşekkürler... ( Videoları İzlemek İçin Lütfen Resimlere Tıklayınız! )
Bahadun Köy Düğünü
Bahadun Köy Düğünü
Bahadun Köy Düğünü
Bahadun Köy Düğünü
Bahadun Köy Düğünü
Bahadun Köy Düğünü

Kerim Yıldırım'ın 40 Yemeği Datça ve İstanbul'da Verildi.

Kerim Yıldırım için, Muğla Datça Cemevi'nde ve İstanbul Okmeydanı cemevi’nde Kırk Kuranı ve Yemeği verildi.
Datça’da Hacıbektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Datça Şubesi’nde Şube Başkanı Murat Yıldırım’ın amcası Kerim Yıldırım için düzenlenen kırk yemeği ve ailesince 11 Kasım 2012 Pazar Günü saat 14-16.00 arası İstanbul Okmeydanı Cemevi’nde düzenlenen Kırk Kuranı ve Yemeği verildi. Ayreten vakıfın Datça şubesi gönüllü üyesi 11 .11 2012 günü haka yürümüş cenaze işlemleri ve diğer hizmetleri de vakıfımızda yürtülmüştür. Allah rahmet eylesin.....Gelen tüm dostlara teşekkürler.....

KERİM YILDIRM'IN KIRK YEMEĞİ VERİLDİ.

Köy büyüğümüz merhum Kerim Yıldırım' ın Kırk Kuranı ve Yemeği 11 Kasım 2012 Pazar Günü saat 14-16.00 arasında Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı İstanbul ( Okmeydanı Cemevi ) Şubesinde dost akraba ve Köylülerimiz'in geniş bir katılımı ile yapılmıştır.Kırk yemeği ve kuranına katılan tüm dost, akraba ve yakınlarına teşekkür eder, Merhum Kerim Yıldırım'a Tanrıdan rahmet ve ailesine başsağlığı dileriz.
Sıvas imranlı Bahadun Köyü Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği Yönetimi

KÖY BÜYÜĞÜMÜZ İBRAHİM YÜREKLİ HAKKA YÜRÜDÜ!..

Köy Büyüğümüz ve Muhtarımız Orhan Yürekli'nin babası İbrahim Yürekli, 3 Ekim 2012 Çarşamba Günü Akşamı Hakka Yürümüştür.
Cenazesi 5 Ekim 2012 Cuma Günü İmranlı Cemevi'nden kaldırılarak Bahadun Köyü'nden toprağa verilecektir.
İbrahim Yürekli'ye Tanrıdan Rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz.
Sıvas imranlı Bahadun Köyü Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği

KÖY BÜYÜĞÜMÜZ KERİM YILDIRIM HAKKA YÜRÜDÜ!..

Köy Büyüğümüz ve Yönetim Kurulu başkanımız Ekrem Yıldırım'ın babası Kerim Yıldırım, 3 Ekim 2012 Çarşamba Günü Akşamı Hakka Yürümüştür.
Cenazesi 4 Ekim 2012 Perşembe Günü Saat:16.00'da Okmeydanı Cemevi'nden kaldırılarak İstanbul'da toprağa verilecektir.
Kerim Yıldırım'a Tanrıdan Rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz.
Sıvas imranlı Bahadun Köyü Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği


MUSTAFA ÇİÇEK HAKKA YÜRÜMÜŞTÜR.

24.03.2012 Tarihinde Aramızda ayrılan, Sivas imranlı Bahadun Köyü Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği Saymanı Kemal Çiçek'in babsı Hemşerimiz, Mustafa Çiçek'e Tanrıdan Rahmet, Kederli Ailesine Başsağlığı Dileriz...

Sivas imranlı Bahadun Köyü Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği www.sivasbahadun.com

Mustafa Çiçek'in Anısına Video - Slayt

NEVZAT İŞLEK HAKKA YÜRÜMÜŞTÜR.

Nevzat İşlek'e Tanrıdan Rahmet, Kederli Ailesine Başsağlığı Dileriz...

Sivas imranlı Bahadun Köyü Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği www.sivasbahadun.com

Nevzat İşlek'in Anısına Video - Slayt

*** Yeni Eklenen Video Görüntüler ***
Sedat Gürsoy Küçük Yaşta
Alevi Talepleri Murat Yıldırım
Murat Yıldırım Aşık Veysel
Mehmet Ceylani
Cihan Çelik Cem Tv'de
Cihan Çelik Nizam Çima
Koçgiri Yöresi Arze Ziya Bey
Metin Öztem Cem TV. Ehli
Dilek Yıldız Cem TV'de
Haluk Bilginer - Sivas davası

Aleviler Kadıköy'den haykırdı!
“Sivas katliamı davası'nda zaman aşımını tanımıyoruz“

Sivas Katliamı Davası'nın zaman aşımına uğraması, 31 Mart 2012 Tarihinde Kadiköy'de bir mitingle protesto edildi. Binlerce canın katıldığı mitingte "Sivas Katliamı Davası'nda zaman aşımını tanımıyoruz" sloganı yükseldi. Mitingte 4+4+4 kesintili eğitim sistemine de tepki vardı. 1993 yılında 37 kişinin yaşamını yitirdiği Sivas Katliamı Davası, 19 yıl sonra zamanaşımı nedeniyle düştü. Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nin aldığı bu kararı eleştiren binlerce insan; öğle saatlerinde Kadıköy'e aktı.

İmranlı'lı Sanatçılar Cem TV Türkülerle Yolculuk Programı'nda Buluştular.

İmranlı'lı Sanatçılar Cem TV'de İmranlı'lı Sanatçı Sezgin Aydın'ın sunduğu,Cem Tv Türkülerle Yolculuk Programı 23 Kasım 2011 Çarşamba Günü Metin Öztem, Dilek & Kamil Yıldız biraraya geldiler.

ZARİFE İŞLEK'İN KIRK YEMEĞİ VERİLDİ.

Köy büyüğümüz merhum ZARİFE İŞLEK' in Kırk Kuranı ve Yemeği 20 Kasım 2011 Pazar Günü saat 16-18.00 arasında Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı İstanbul ( Okmeydanı ) Şubesinde verildi. Başta Gazi Cemevi Dedesi ve Başkanı Veli Gülsoy Dede'ye olmak üzere; dost akraba ve Köylülerimiz'in geniş bir katılımı ile Okmeydanı Cem evinde yapılmıştır.Merhume Zarife İşlek'e Tanrıdan rahmet ve ailesine başsağlığı dileriz.
Sıvas imranlı Bahadun Köyü Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği Yönetimi

BAHADUN'LULAR DERNEK KAHVALTISINDA BULUŞTU!

Sıvas imranlı Bahadun Köyü Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği'nin 10 Nisan 2011 Pazar günü saat 10.00 da Yenibosna Dostlar Türküevi'nde düzenlemiş olduğu Kahvaltıya,başta Köy Muhtarımız Sn.Orhan Yürekli , avrupada misafir olarak aramızda bulunan Danış Yaman olmak üzere pek çok hemşerilerimizin katılımıyla yapıldı. Etkinliğimize;yönetim kurulu üyemiz Ergin Canpolat sazı ve sesi ile, Ali Duman,Kemal Yaman, Zeynep Şen, Dilek İşek ve Filiz Yıldırım'da söyledikleri türküler ile renk kattılar. Bu tür toplantılarımız bundan sonrada daha sık bir şekilde yapılacaktır.Katılım sağlayan tüm hemşerilerimize teşekkür ederiz.


SİVAS İMRANLILAR HALK ŞÖLENİNDE BULUŞTU!

Sivas İmranlı Dernekler Federasyonu'nun organize ettiği Sivas İmranlılar Halk Şöleni Konseri; 27 Mart 2011 Pazar Günü Saat 12.00 - 21.00 Arası Bostancı Gösteri Merkezi'nde ; Mustafa Özarslan, Sevcan Orhan, Metin Karataş, Özcan Türe, Burhan Topal, Sultan Bilgin, Nail Gültekin, Özgür Akdemir, Binali İlgün, Süleyman Turan, Kamil Dilek İkilisi, Birsen Poyraz, Aynur Yılmaz, Hüseyin Aslan, Beydilli, Sinan Özkaya, Aysel Sarıkaya, Dursun Erdogan, Metin Öztem, Ayhan Dinçer, Mert Karakuş, Ziya Karakaya, Davul Zurna : Soso Kardeşler - Simdef Folklor Ekibi'nden oluşan sanatçı topluluğu, çok sayıda ilçe belediye başkanları,yöre ve köy dernek başkanları ve geniş bir halk topluluğunun katılımı ile yapıldı.


Hemşerimiz Deniz Yıldırım, Bakırköy Okullararası Yüzme Yarışlsrında 2. olmuştur.

15 MART 2011 Pazartesi Günü Bakırköy okullararası yüzme yarışlsrında hemşerimiz Deniz YILDIRIM, 50 Mt serbest de kendi serisinde 2. ve 50 Mt kurbağlamada da kendi serisinde 2. olmuştur. Hemşerimiz Deniz Yıldırım'ı kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

*** İmranlı Dernekler Federasyonu Kahvaltı Toplantısı Videoları ***
 İmranlı Dernekler Federasyonu'nun organize ettiği ve Cem Tv Özel Gündem Program'ında yayınlanan Kahvaltı Toplantısı... İzlemek için lütfen filime tıklayınız...
İmranlı Dernekler Federasyonu Kahvaltı Toplantısı
 İmranlı Dernekler Federasyonu'nun organize ettiği ve Cem Tv Özel Gündem Program'ında yayınlanan Kahvaltı Toplantısı... İzlemek için lütfen filime tıklayınız...
İmranlı Dernekler Federasyonu Kahvaltı Toplantısı
 İmranlı Dernekler Federasyonu'nun organize ettiği ve Cem Tv Özel Gündem Program'ında yayınlanan Kahvaltı Toplantısı... İzlemek için lütfen filime tıklayınız...
İmranlı Dernekler Federasyonu Kahvaltı Toplantısı
 İmranlı Dernekler Federasyonu'nun organize ettiği ve Cem Tv Özel Gündem Program'ında yayınlanan Kahvaltı Toplantısı... İzlemek için lütfen filime tıklayınız...
Süleyman Turan-Metin Öztem-Kamil Yıldız-Ali Doğan

*** Yeni Eklenen Video Görüntüler ***
Datça'lı Bahadunlular!
Datça'lı Bahadunlular!
Datça'lı Bahadunlular!
Datça'lı Bahadunlular!
Bahadun'lular Eğleniyor!
Bahadun'lular Eğleniyor!
Almanya!daki Bahadun'lular
Almanya!daki Bahadun'lular
Sezer Akin & Sahin Yilmaz
Bozkırda çığlık Yemin Yeko

Almanya'daki hemşerilerimiz
Aziz Akın Başı Bölük Bölük
Bahadun 02.08.10
Augsburg'lu hemşerilerimiz
Hemşerimiz Deniz Yıldırım
Almanya'daki hemşerilerimiz
Koçgiriden Nostalji
Kamil & Dilek YILDIZ
Kamil & Dilek YILDIZ
Eylem Eğin Sarhoşum

* Sivas İmranlı Karacaören 7.Geleneksel Kerim Yaylası Şenlikleri Yapıldı ( 10 Temmuz 2010 ) Video Görüntüler *
7.Kerim Yaylası Şenliği
7.Kerim Yaylası Şenliği
7.Kerim Yaylası Şenliği
7.Kerim Yaylası Şenliği
7.Kerim Yaylası Şenliği
7.Kerim Yaylası Şenliği

9.Cogi Baba Kültür Festivali 4 Temmuz 2010 Pazar Günü Sivas İmranlı Cogi ve Avşar köylerinde yapıldı.
Sivas İmranlı Derneği öncülüğünde düzenlenen 9. Cogi Baba Kültür Festivali; eski adı Cogi, yeni adı Yönören köyünde gerçekleştirildi.
Karacaören bucağına bağlı Yönören köyünde düzenlenen festivale, Vali Ali Kolat, Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, İmranlı Kaymakamı Ömer Dağdeviren, Hacı Bektaşi Veli Gazi Gazi Kültür Vakfı Başkanı ve Dedesi Veli Gülsoy ,Hacıbektaş Veli Anadolu Kültür Vâkıfı Genel Başkanı Ercan Geçmez, Hacıbektaş Veli Anadolu Kültür Vâkıfı Datça Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yıldırım, Avr.Parlemento Milletvekili Nurvet Öztürk,Sivas İmranlı Bahadun Köyü Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Ekrem Yıldırım, ile İmranlı’nın çevre köylerinde yaşayan çok sayıda vatandaş ve davetli katıldı.
1-)    Foto Slayt İçin Tıklayınız! >>     2-)    Foto Galeri İçin Tıklayınız! >>     3-)    Video Görüntüleri İçin Tıklayınız! >>

*** BAHADUN KÖY DERNEĞİ 8 MAYIS 2010 GECESİ VİDEO GÖRÜNTÜLERİ! ***
 Bahadun Köy Derneği 8 Mayıs 2010 Gecesi Yapıldı! İzlemek için lütfen filime tıklayınız...
8 Mayıs 2010 Gecesi
 Bahadun Köy Derneği 8 Mayıs 2010 Gecesi Yapıldı! İzlemek için lütfen filime tıklayınız...
8 Mayıs 2010 Gecesi
 Bahadun Köy Derneği 8 Mayıs 2010 Gecesi Yapıldı! İzlemek için lütfen filime tıklayınız...
8 Mayıs 2010 Gecesi
 Bahadun Köy Derneği 8 Mayıs 2010 Gecesi Yapıldı! İzlemek için lütfen filime tıklayınız...
8 Mayıs 2010 Gecesi
 Bahadun Köy Derneği 8 Mayıs 2010 Gecesi Yapıldı! İzlemek için lütfen filime tıklayınız...
8 Mayıs 2010 Gecesi
 Bahadun Köy Derneği 8 Mayıs 2010 Gecesi Yapıldı! İzlemek için lütfen filime tıklayınız...
8 Mayıs 2010 Gecesi
 Bahadun Köy Derneği 8 Mayıs 2010 Gecesi Yapıldı! İzlemek için lütfen filime tıklayınız...
8 Mayıs 2010 Gecesi
Bahadun Köy Derneği 8 Mayıs 2010 Gecesi Yapıldı! Bahadun Köy Derneği 8 Mayıs 2010 Gecesi Yapıldı! Haberin Devamı için Tıklayınız..!
Sivas İmranlı Bahadun Köyü Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği'nin 8 Mayıs 2010 Cumartesi günü Ümraniye Salon Princess'de Birlik ve Beraberlik Amaçlı Dayanışma Gecemize; Eski Dernek Başkanlarımız, Köy işadamlarımız ve Bahadun’lu dostlarımız başta olmak üzere pek çok hemşerilerimiz salonu hınca hınç doldurarak Gecemizi onurlandırmışlardır... Gecemizi onurlandıran tüm katılımcılara Katkılarından dolayı çok teşekkür ederiz. Bahadun Köy Derneği Yönetimi
 • Foto Galeri ve Slayt ( 1 ) İçin Tıklayınız! >>
 • Foto Galeri ve Slayt ( 2 ) İçin Tıklayınız! >>
  8 Mayıs 2010 Gecesi Yapıldı! Video ve Resim Görüntüleri
   Bahadun Köy Derneği 8 Mayıs 2010 Gecesi Yapıldı! İzlemek için lütfen filime tıklayınız...
  8 Mayıs 2010 Gecesi ( Video )
   Bahadun Köy Derneği 8 Mayıs 2010 Gecesi Yapıldı! Resimi büyük görmek için lütfen tıklayınız...
  8 Mayıs 2010 Gecesi ( Resim )
   Bahadun Köy Derneği 8 Mayıs 2010 Gecesi Yapıldı! Resimi büyük görmek için lütfen tıklayınız...
  8 Mayıs 2010 Gecesi ( Resim )
   Bahadun Köy Derneği 8 Mayıs 2010 Gecesi Yapıldı! Resimi büyük görmek için lütfen tıklayınız...
  8 Mayıs 2010 Gecesi ( Resim )
   Bahadun Köy Derneği 8 Mayıs 2010 Gecesi Yapıldı! Resimi büyük görmek için lütfen tıklayınız...
  8 Mayıs 2010 Gecesi ( Resim )
  Resimleri büyük görmek için lütfen reimin üzerine tıklayınız...
   Bahadun Köy Derneği 8 Mayıs 2010 Gecesi Yapıldı! Resimi büyük görmek için lütfen tıklayınız...
  8 Mayıs 2010 Bahadun Dernek Gecesi(Büyük Görmrek İçin Tıklayınız!)
   Bahadun Köy Derneği 8 Mayıs 2010 Gecesi Yapıldı! Resimi büyük görmek için lütfen tıklayınız...
  8 Mayıs 2010 Bahadun Dernek Gecesi(Büyük Görmrek İçin Tıklayınız!)
   Bahadun Köy Derneği 8 Mayıs 2010 Gecesi Yapıldı! Resimi büyük görmek için lütfen tıklayınız...
  8 Mayıs 2010 Bahadun Dernek Gecesi(Büyük Görmrek İçin Tıklayınız!)
   Bahadun Köy Derneği 8 Mayıs 2010 Gecesi Yapıldı! Resimi büyük görmek için lütfen tıklayınız...
  8 Mayıs 2010 Bahadun Dernek Gecesi(Büyük Görmrek İçin Tıklayınız!)
   Bahadun Köy Derneği 8 Mayıs 2010 Gecesi Yapıldı! Resimi büyük görmek için lütfen tıklayınız...
  8 Mayıs 2010 Bahadun Dernek Gecesi(Büyük Görmrek İçin Tıklayınız!)
   Bahadun Köy Derneği 8 Mayıs 2010 Gecesi Yapıldı! Resimi büyük görmek için lütfen tıklayınız...
  8 Mayıs 2010 Bahadun Dernek Gecesi(Büyük Görmrek İçin Tıklayınız!)
  DÜN UĞRADIM BAHADUN'A...

  Dün uğradım Bahaduna
  Yaban el gibi duruyor
  Sinmiş dağlar yalnızlığa
  Toprak çöl gibi duruyor

  Çorak gediğinden baktım
  Öksüz bir çocuk gibiydi
  İndim sokakları gezdim
  Gözleri yaşlı duruyor

  Yirmi yıl geçti aradan
  Hatırlamadı kalanlar
  Harmandaki ihtiyarlar
  Bana küs gibi duruyor

  Çocukluğumun mekanı
  Atalarımın vatanı
  Kalmamış sahip çıkanı
  Yolları tozlu duruyor

  Özlemi gömdüm içime
  Sevgiyi sürdüm kalbime
  Bir gün gelirim diye
  Çiçekler bana gülüyor.

  ( Gede )  BİR GÜN GERİ DÖNERİZ DİYE...

  Bir gün geri döneriz ihtimali ile
  Kavaklara suyu bağlayıp,
  tırpanı, orağı yağlayıp,
  toprak damı loğlayıp
  yüklediler göçü
  uzun yollardan
  uzak yerlere gittiler

  Bir gün geri döneriz diye
  öylesine vedalaşıp,
  ambarda buğday,
  ahırda tezek,
  ocakta odun,
  odada sobayı kurulu bırakıp gittiler.

  Bir gün geri döneriz ihtimali ile
  sevgilerin,
  sevinçlerin,
  anıların yarısını aldılar yanlarına
  yıllar sonra
  birer birer döndüler bahadun a
  ama,,,
  göz yaşlarıyla
  tabutlar içinde...............

  ( Gede )  BAHADUN'UMA...

  Yağmurlara sordum seni
  Gökyüzüne bak dediler
  Yıldızlara sordum seni
  Yüreğini yak dediler

  şaşırdım kaldım özüme
  yandım ayrılık közüyle
  gayri bahadundan başka köy yok gözümde

  denizlere sordum seni
  dalgalara bak dediler
  çiçeklere sordum seni
  BAHADUNA AÇ DEDİLER

  Şaşırdım kaldım kendime
  bağrımda yanık türkülerinle
  sesizliğin loş ürkek olduğu bahadun köyü
  yanlığın ezgilerimde ama varlığın hep benle...

  ( Savaş Kurt )


  NE OLDU SANA BAHADUN...

  Bahadun dedikleri büyük bir köy
  Ama gitti herkes kalmadı bir şey
  İçimiz açılırdı köy içine girince
  Ne oldu sana şimdi Bahadun

  Okulumuzda 150 talebe vardı
  Herkes severek okur yazardı
  Dört öğretmen görev yapardı
  Ne oldu sana şimdi Bahadun

  Sabah olurdu mal davar giderdi
  Annelerimiz inek sağardı
  Her taraf bereket dolardı
  Ne oldu sana şimdi Bahadun

  Akşam olurdu toplanırdık
  Mal davarın çorakta gelişine bakardık
  Köyün içinde kayıp malları arardık
  Ne oldu sana şimdi Bahadun

  Düğün olurdu davul zurna çalardı
  Erkek kız ayrım yapılmadan oynardı
  Düğünler var diye hiç yatılmazdı
  Ne oldu sana şimdi Bahadun

  Kızlar toplanırdı eski çeşmenin oraya
  Köyde su yoktu herkes geçerdi sıraya
  Öncelik verilirdi yaşlılara
  Ne oldu sana şimdi Bahadun

  Köyde üç bakkal vardı
  Paşa emmi gelen gidene bakardı
  İhtiyarlar birbiriyle şakalaşırdı
  Ne oldu sana şimdi Bahadun

  Köyde zengin Almancı çoktur
  Ama sahip çıkanımız yoktur
  Bu söylediğim son sözdür
  Ne oldu sana şimdi Bahadun

  Ben muhtarım yazıyorum
  Köyde kimse yok diye susuyorum
  Bir şey yapamadım kan kusuyorum
  Ne oldu sana şimdi Bahadun
  Nerde sevenlerin şimdi Bahadun

  Hızır ayı gelirdi herkes yorganını alıp giderdi
  Elbey amca mütaitti herkes onunla gurur duyardı
  Herkese faydası olurdu
  Ne oldu sana şimdİ bahadun

  Kış olurdu çorah gedigine bakardık
  Gelen misafirleri takip ederdik
  Odalar dolardı dışarı çıkardık
  Ne oldu san şimdi bahadun

  Gurbetten cenazeler gelirdi
  Arabalar yoktu köylerine gidemezdi
  Bahadunlular cenazelere yardım ederlerdi
  Ne oldu sana şimdi bahadun

  Analar beşiği sırtlardı
  Purun eteğine çıkardı
  Yorulmadan tarlayıda bitirirdi
  Ne oldu sana şimdi bahadun

  Çarşamba olurdu kazım abi yolcu taşırdı
  Her gün kışın kahvehaneye gider gelirdi
  Köylerde çok temiz bir esnaf diye sevinirdi
  Ne oldu sana şimdi bahadun

  Dernek kuruldu diye sevindik
  Çoğu gelmiyor diye üzüldük
  Bu ayrımcılığı yapmayın diye çagırdık
  Ne oldu sana şimdi bahadun

  Orhan YÜREKLİ
  ( Bahadun Köyü Muhtarı ) • İletişim İçin Tel :    Kemal ÇİÇEK (Dudullu-Anadolu Yakası) 0532 395 23 66   -   Erkan CANPOLAT (Dudullu-Anadolu Yakası) 0533 640 55 20    Bekir YÜREKLİ (Okmeydanı-Avrupa Yak.) 0542 335 24 42
  info@sivasbahadun.net      ©      bahadun@gmail.com

  Copyright © 2006 - 2013   www.sivasbahadun.com  All rights reserved.
  En iyi görüntü için: Internet Explorer 5.0+ ve  1024x768 ekran çözünürlüğü gerekir.